S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Muhafazakar ailelere uygunluk

Bu kategoride; bahçe ve havuz çevresi duvarla çevrilmiş ve özel örtülerle dışarıdan görünürlülüğü engellenmiş olan ve dışarıdan görünmeyen, muhafazakar ailelere uygun tatil evlerimiz bulunmaktadır.

Havuz bakımı

Evlerin havuz bakımı düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bir çok evde sabah 8e kadar görevli personel havuz ve bahçe kontrollerini yapar. Havuza girerken aşırı güneş yağı kullanımı, kıyafet ile girilmesi vs. nedenlerle oluşabilecek sorunlarla karşılaşmamak için bu hususlara dikkat edilmelidir. Lütfen 2 yaş altındaki çocuklar için havuz bezi kullanınız.

Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması maliyetli ve uzun zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devirdaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve sağlığa uygunluk açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Kiralama ücretine dahil olanlar

Kiralama ücretine tatil evi için belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kiracının konaklaması, Wi-Fi (her evde olmayabilir), her 7 günde bir ana temizlik, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis ve elektrik, su, tüpgaz, klima gibi genel giderler dahildir.

Ancak, elektrik, su, tüpgaz ücretinin hariç olduğu evlerde mutlaka girişte ev sahibinizden gerekli hesaplama bilgileri alınız ve ölçümleri beraber yaptığınızdan emin olunuz(Sayaç kontrolü vs. gibi) Ekstra ücrete tabi evlerin fiyatları, fiyata herşey dahil olan evlerden daha ucuz olabilir. Ancak ev sahipleri ile çıkışta anlaşmazlık yaşamamak için yada yüklü faturalarla karşılaşmamak için herşey dahil evleri tercih etmeniz tavsiye ederiz. Villa kiralama sektöründe genellikle bu ücretler fiyata dahildir ve hasar depozitosu dışında ekstra bir ücret talep edilmez. Bunlar da fiyatı arttıran temel sebeplerden birisidir.

Maksimum kapasite ve giriş çıkış saatleri

Tatil evlerimize maksimum kapasitede belirtilen kişi sayısı kadar kiracı kabul edilmekte bu sayıya çocuklarda dahil olmaktadır. Bu sayının üzeri kabul edilmemektedir.

Tatil evlerimize giriş saatleri genel olarak en erken öğleden sonra 16:00 olup çıkış sabah en geç 10:30 dur. Kalan süre esnasında temizlik yapılmaktadır ve bu saatler haricinde giriş ve çıkış yapılmamaktadır.

Evcil hayvan

Ev detay sayfalarında aksi belirtilmediği sürece tatil evlerimize evcil hayvan maalesef kabul edilmemektedir. Evcil hayvan kabul eden ev sahipleri hakkında bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Evlerin sigortaları

Evlerin sigortalarının sorumlulukları tamamen ev sahiplerindedir. Bu tarz sigortalar (deprem, hırsızlık, yangın, su baskını vs.) yapılmış olsa bile içinde geçici olarak kalanların zararları bu sigortalara dahil değildir. Dolayısı ile herhangi bir sorun yaşamamanız için tatile çıkmadan önce seyahatle ilgili özel sigortaları yaptırmanızı mutlaka öneririz.

Gelirken yanımızda neler getirilmelidir?

Tatil evlerimizin mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece kendiniz ve çocuklarınız için kullandığınız özel elektrikli aletleri getirebilirsiniz.

Herkes için banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilir. Ancak plajda kullanmak için plaj havlusu getirmelisiniz.

Minumun kiralama süresi

Tatil evlerimizin minumum konaklama süresi her ev için farklılık göstermektedir. İlgilendiğiniz evin detay sayfasından bu bilgi edinilebilir.

Evlerin temizliği

Haftalık tatil evi kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. Kiracıya tatil evine girişte ev temiz şekilde teslim edilir. 1 Hafta süresince evde temizlik yapılmaz. 2 hafta ve üzeri konaklamalarda hafta arasında ev sahibi tarafından temizlik hizmeti verilmektedir.

Yedek havlu ve çarşaf

Tatil evlerimizin tümünde temiz havlu ve çarşaf bulunmaktadır. Her 7 günlük konaklama için çarşaf ve havlu değişimi yapılır. Plaj havlusu bulunmamaktadır.

Rezervasyon öncesinde nelere dikkat etmeliyim?

Helalvillam.com.tr üzerinden tarafımıza mesaj göndererek, seçtiğiniz ilan hakkında daha detaylı bilgi isteyebilir, müsaitlik durumunu sorabilirsiniz. İlanda belirtilen kuralları ve iptal şartlarını mutlaka okuyunuz. Biz size her zaman yardımcı olmaya hazırız.

Rezervasyon isteğime yanıt almak için ne kadar beklerim?

Rezervasyon isteğinize olumlu ya da olumsuz yanıt en geç 24 saat içinde verilir.

Rezervasyonumu nasıl iptal ederim?

Rezervasyon iptalleri sadece tarafımıza yazılı olarak yapılması durumunda işleme alınacaktır. İptal isteğiniz iptal koşullarında belirtilen koşullara göre uygulanacaktır.

Villaya vardığımızda bir sorun ile karşılaşırsam ne yapmalıyım?

Tatil evine giriş yaptığınızda ev sahibinden telefon numaralarını istemeyi unutmayın. Kesinlikle arızayı gidermeye ya da bozulan eşyayı tamir etmeye çalışmayınız. Siz hiçbir müdahalede bulunmadan ev sahibinize haber veriniz Ev sahibine ulaşılamadığı durumlarda helalvillam.com.tr’ yi arayınız ya da mesaj atiniz. Mümkün olan en kısa zamanda karşılaştığınız sorun çözüme ulaştırılacaktır.

Depozito hakkında

İnternet sayfamızda yayınlanan ilanlar için belirlenen hasar depozitoları evlere girişte yetkili kişilere, kiraladığınız süre esnasında meydana gelebilecek olası zarar, hasar ve kayıplar için geçici olarak peşin olarak ödenir. Tatil evinden ayrılırken, herhangi bir hasar ve/veya zarar meydana gelmemiş olduğu kontrollerden sonra tespit edilirse size pesin olarak iade edilir. Hasar depozitosunun firmamız ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. Tamamen Ev sahibi ile Kiracı arasında anlaşmaya tabii kiracı tarafından ödenen ve sonra geri alınan bir tutardır.

Ev sahibinin bizi evden çıkarma hakkı var mı?

Tatil evlerine yasa dışı materyallerin (esrar, eroin vs.) sokulduğu, yasadışı faaliyetlerin yapıldığı tespit edilmesi ya da ihbar edilmesi durumunda sözleşme tek taraflı fesh olur ve ev sahibinin kiracıyı evden çıkarma hakkı doğar. Evlerde gürültü yaparak etrafı rahatsız edici hareketlerde bulunmak yasaktır. Çevre sakinlerince ve komşular tarafından tarafımıza yada güvenlik kuvvetlerine yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce kiracıya uyarı yapılacak ancak ikinci seferde ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşündüğünüz bir konaklama için ev seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

Evlerin konumları

Web sitemizde belirtilen mesafeler tahmini verilerdir ve sadece size bilgi verme amacıyla belirtilmiştir. Evlerin tam yada yaklaşık konumları haritalarda işaretlenmiştir. Harita üzerinden mesafeleri kontrol etmenizi yeterli olacaktır. "Denize Uzaklık" ibaresi en yakın deniz kıyısı için kullanılır. Herkese açık bu sahiller, ücretli özel plajlar kadar bakımlı olmayabilir. 

İlanlarımızda belirttiğimiz market ve restoranlar genellikle gece yarısına kadar açık ancak bir çoğu sezonluk çalışan işletmelerdir. Bunların açılış ve kapanış tarihleri ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

Tatil evimizi nasıl bulacağız?

Kendi imkanlarınız ile eve ulaşmak istiyorsanız evin harita konumu size verilecektir. Navigasyon veya yetkili kişi yardımı ile evinize ulaşırsınız. Ancak havalimanından veya otogardan transfer hizmeti istiyoruz diyorsanız ayarlayacağımız transfer aracı sizi havalimanı veya otogardan alıp sizi tatil evinize ulaştıracaktır.

Ek kişi nasıl eklenir?

Villada konaklayacak kişi sayısında bir değişiklik olduğunda bu değişikliği tarafımıza girişten 24 saat önce mutlaka bildirmeniz gerekmektedir;

Sadece tatil evinin misafir kapasitesi kadar kişi eklenebilir.

Yeni eklenecek olan kişilerin adı, soyadı, Tc numarası ve yaş bilgileri girilerek tarafımıza girişinizden 24 saat içinde gönderilmesi şartı ile ek kişi eklenebilir.

Kiraladığımız villaya geldiğimiz zaman değiştirip başka bir villaya geçebilir miyiz ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Eğer kesin olarak villanızı değiştirmek isterseniz de, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek zorundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni villanın parasının tamamını ödemek durumundasınız.

Havuz temizliği misafirlerin istediği saatte yapılabilir mi?

Havuz temizliği, sabah saatlerinde veya bazı villalarımızda akşam saatlerinde (bu size villaya ilk girişte belirtilecektir) yapılmakta olup, her villanın belirli bir havuz temizliği zaman dilimi vardır ve bu saatler arasında olması zorunludur. Maalesef zamanını siz belirleyemiyorsunuz. Havuz kimyasalları havanın serin olduğu ve güneşin tam etkili olmadığı zamanlarda daha etkili olmasından dolayı zamanlama bu şekilde belirlenmiştir.

Havuz temizliği istemediğim takdirde görevlinin temizlik için gelmeme durumu olabilir mi?

Sizin ve sizden sonraki müşterilerimizin sağlığı açısından, her gün havuz temizliği, görevli personeller tarafından yapılmaktadır. Bu temizlik gereklidir ve Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu kılınmıştır. Villa boş geçse dahi bu temizlik her gün yapılmaktadır.

Havuz bize göre derin, suyunu biraz azaltabilir misiniz ?

Maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Havuzun suyunu azaltmak için motorunu ve çalışan teknik sistemi durdurmak gerekir ve bu sistem durduğunda havuzun suyu bakteri ve yosun üretmeye başlar. Hijyenik açıdan kesinlikle uygun değildir. Her villanın kendi sayfasında havuz boyutları yaklaşık olarak belirtilmiştir ve bu bilgileri görerek ve kabul ederek villanızı kiralıyorsunuz.

WhatsApp Destek!Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
ÖzellikÖzellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz