6 YAZLIK LİSTELENİYOR
Muhafazakar villaHavuzda jakuziVilla Fer Kayaköy
Villa Fer Kayaköy
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

Mahremiyete önem veren çiftler için muhafazakar kiralık balayı villası

Kapasite3 Kişi
Oda2 Adet
Yatak1 Yatak
Banyo1 Banyo
Muhafazakar villaGeniş aileye uygunVilla Manya Kayaköy
Villa Manya Kayaköy
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

İki yatak odalı, havuzu dışarıdan görünmeyen 6 kişilik villa

Kapasite6 Kişi
Oda3 Adet
Yatak3 Yatak
Banyo2 Banyo
Geniş bahçeliHavuzu korunaklıVilla Meryem Sultan
Villa Meryem Sultan
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

Fethiye Kayaköy’de 6 kişilik kiralık muhafazakar villa

Kapasite6 Kişi
Oda3 Adet
Yatak3 Yatak
Banyo2 Banyo
Havuzu korunaklıMuhafazakar balayı villasıVilla Kehribar Kayaköy
Villa Kehribar Kayaköy
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

Havuzu ve bahçesi dışarıdan görünmeyen kiralık balayı villası

Kapasite3 Kişi
Oda2 Adet
Yatak1 Yatak
Banyo1 Banyo
Korunaklı havuz bahçeBalayı villasıVilla Venüs Kayaköy
Villa Venüs Kayaköy
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

Kayaköy muhafazakar villa, müstakil ve özel havuzlu villa kiralama

Kapasite3 Kişi
Oda2 Adet
Yatak1 Yatak
Banyo1 Banyo
Korunaklı havuz bahçeMuhafazakar villaVilla Daş Kayaköy
Villa Daş Kayaköy
Fethiye / Kayaköy
HAFTALIK EN DÜŞÜK21.000 TL€ 21.000£ 21.000$ 21.000

Kayaköy’de muhafazakar, müstakil havuzlu villa kiralama

Kapasite6 Kişi
Oda3 Adet
Yatak3 Yatak
Banyo2 Banyo
6 villa içinden 0-12 villa görüntüleniyor.

  KAYAKÖY VİLLA KİRALAMA

  Antik çağda Karmylassos (modern Yunancada Livissi) adıyla anılan Kayaköy'ün en eski insan faaliyetleri MÖ 4. yüzyıla kadar uzanıyor. MÖ 11. yüzyıldan itibaren Kayaköy sakinleri ağırlıklı olarak Hristiyan Rumlardan oluşuyordu.

  Bölgede 14. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar süren Osmanlı egemenliği sırasında Kayaköy'ün Hristiyan Rum sakinleri Osmanlı-Türk hükümdarlarıyla barış içinde yaşadılar. Ancak 20. yüzyılın ilk çeyreğindeki Yunan-Türk Savaşı (1919-1922) ve 1923'te Yunanistan ile Türkiye arasında Mübadele Anlaşması'nın imzalanmasının ardından Kayaköy sakinleri bir daha geri dönmemek üzere Yunanistan'a gitti. Bugün orada duran kalıntıların çoğu 18. ve 19. yüzyıllarda inşa edilmiş yapılara ait. Yine de 1923'ten bu yana Kayaköy, deprem, rüzgar, nem gibi doğanın bozucu unsurlarının yavaş yavaş moloz haline getirdiği hayalet bir köy olmuştur.

  Kayaköy, bir zamanlar çoğunlukla Osmanlı Rumları tarafından işgal edilmiş zengin bir köydü. Ancak bugün harabe ve moloz olarak duruyor. Yerleşim, yemyeşil dağlar arasında yuvalanmış bir tepenin yamacına kurulmuştur. Evlerin düzeni ve sıralanma şekli benzersizdir ve birinin diğerinin görüşünü engellememesini sağlamak için bilerek yapılmıştır.

  Kayaköy terk edilmeden önce 3000 kişilik bir nüfusa sahiptir ve bu kadar büyük bir köy için oldukça hareketli. Yerleşim o kadar canlı ve hareketliydi ki Kayaköy'de düzenli olarak yayınlanan bir gazete bile vardı. 

  KAYAKÖY GÖRÜLMESİ GEREKEN GEZİLECEK YERLER

  Kayaköy sitesi 300'den fazla konut, çok sayıda küçük şapel, 2 büyük kilise, bir okul binası ve bir Gümrük Müdürlüğünden oluşmaktadır. 

  Kayaköy, hayalet şehir sokakları

  Evlerin ve kiliselerin etrafında bir bitkinin kökleri gibi dallara ayrılan arnavut kaldırımlı patika dar sokaklar görülmeye değer. Yüzyılı aşkın bir süre önce bu köyün eski Rum sakinlerinin yaptığı aynı patikalarda yürümek tatmin edici. Bu dar, dolambaçlı sokakların yol açtığı güzel harabeleri yavaşça keşfederken ve gizem ve kederle kaplı havayı solurken sizi zamanda geriye götürüyor. 

  Kayaköy Aşağı Kilise ( Panagia Pirgiotissa )

  Panagia Pirgiotissa, kuşkusuz Kayaköy'deki en iyi korunmuş yapıdır. Kilisenin muazzam büyüklüğünün, günümüze kadar ayakta kalmasının arkasındaki ana neden olduğunu varsayıyordu. Yerleşimin merkezinde görkemli bir şekilde ayak basan bu kilisenin hala birkaç duvar resmi ve freskleri var. Ayrıca, merkez salon ve kilisenin girişi, zeminde güzel, bozulmamış çakıl mozaiklerine sahiptir.

  Kilisenin içindeki atmosfer nefes kesici. Kilise kapısı, ziyaretçilerini Kayaköy'ün gelişen bir yerleşim olduğu zamanlara götüren bir portal gibi geliyor.

  Kayaköy Yukarı Kilise (Taxiarchis)

  Aslen Taxiarchis olarak adlandırılan üst kilise, 1960 yılına kadar Kayaköy'ün terk edilmesinden sonra cami olarak kullanılmış ve bu da yıkımını kesinlikle yavaşlatmıştır. Panagia Pirgiotissa gibi, salonu hala çeşitli iyi korunmuş çakıl seramik örneklerine sahiptir.

  Kayaköy Tepesi

  Kalıntıların dağıldığı tepenin zirvesi, Kayaköy'ün pitoresk bir manzarasını sunuyor. Ancak harika bir fikir olmanın ötesinde, zirvesinde rahatça duran küçük bir şapel de bulacaksınız. Gün batımını izlemek için harika bir mekandır. Gün batımı için zamanında oraya çıkmanızı ve şapelin yanında oturmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu kesinlikle yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak ve Kayaköy gezinize unutulmaz bir deneyim katacaktır.

  Af Kule Manastırı Harabeleri

  Bu nokta Kayaköy'ün 4,5 km batısında yer alsa da mutlaka görülmesi gereken bir yer. Hikayeye göre Ayios Elefterios adında bir keşiş bu manastırı kendisi inşa etmiş ve bütün hayatını orada ıstırap içinde geçirmiştir. Bölgedeki yerliler arasında bu nokta, kelimenin tam anlamıyla “Bağışlama Kulesi” olarak tercüme edilen Türkçe'de Af Kule olarak bilinir. Kayaköy'den Af Kule'ye yürüyüş yaklaşık 45 dakika (tek yön) sürer. Burası tam denizin üzerinde yer alıyor ve açık hava ile kutsanmışsanız, Yunanistan'daki Rodos adasını ufukta net bir şekilde görecek kadar şanslı olacaksınız.

   ZİYARETÇİLER İÇİN PRATİK BİLGİLER

  Çalışma Saatleri: Kayaköy yaz döneminde (1 Nisan-1 Ekim) her gün 10.00 - 19.00, kış döneminde ise (1 Ekim-1 Nisan) 8.30 - 17.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Unutmayın, COVID-19 pandemisi nedeniyle site hafta sonları saat 11.00'de ziyaretçilere açılıyor.Ziyaret ücreti: Kayaköy'ü görmek için bilet ücreti 10 TL'dir. Museum Pass sahipleri için ücretsizdir. Museum Pass Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen tüm müzelere ücretsiz geçiş sağlar. Bu nedenle, tüm müzeleri (uzun vadede daha pahalı olacak) ziyaret etmek için tek tek ödeme yapmak yerine, Müze Geçişi, gezinin tadını çıkarmak için daha uygun ve sorunsuz bir çözümdür. İnternetten veya antik ören yeri ve müzelerin bilet gişelerinden kolayca satın alabilirsiniz.

   Ziyaret etmeden önce bilmeniz gerekenler: Kayaköy'ün kayalık ve yokuşlu arazisi nedeniyle yürüyüşe uygun ayakkabılar giydiğinizden emin olun. Ayrıca yürüyüşünüz sırasında enerjinizi toplamak için yanınızda bol su ve atıştırmalık bir şeyler getirmenizi öneririm. Ziyaretiniz yaz aylarında ise, güneş kavurucu bir şekilde ısınırken yanınıza güneş kremi almayı unutmayın.

  KARAKÖY NEREDE? KAYAKÖYE NASIL GİDİLİR?

  Toplu taşıma

  Türkiye'deki Kayaköy gibi cazibe merkezleriyle ilgili en yaygın sorun, her zaman rahat ulaşım eksikliği veya bu sitelere giden yolun korkunç durumudur. Ancak Kayaköy'de Fethiye'den Kayaköy'e sık sık gidip gelen minibüsler sayesinde bu tür sorunlarla karşılaşılmayacak.

  Kişisel Araçla

  Araba ile Kayaköy'e ulaşmak oldukça kolaydır. Navigasyon kullanıyorsanız, varış noktanız olarak Kayaköy'ü yazmanız yeterlidir, oraya ulaşmakta sorun yaşamayacaksınız. Yol tabelalarına bağlı kalmayı planlıyorsanız, sizi Karmylassos'a (eski Yunanca adı Kayaköy) götüren tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  Yollar asfalt ve iyi durumda, bu da onları rahat bir şekilde sürmelerini sağlıyor. Kayaköy'de otopark ücretsizdir. Kayaköy yolu boyunca uzun çam ağaçları, Akdeniz boyunca uzanan kayalık yeşil dağlar ve dudak uçuklatan güzellikteki doğa size eşlik edecek.

  Araç Kiralama (Fethiye Merkezden)

  Kayaköy'e gitmek için araç kiralamayı düşünüyorsanız yerel firmaları öneririm. Uluslararası ve güvenilir zincirlerle gitmek her zaman en güvenli yoldur. Ancak yerel alternatiflere göre daha pahalı olabilirler. Rahat bir şekilde araç kiralayabileceğiniz Fethiye merkezde her zaman Budget Avis ve Oscar araç kiralamayı tercih edebilirsiniz.

  Araç Kiralama (Muğla Dalaman Havalimanı'ndan)

  Muğla Dalaman Havaalanında araba kiralamak için değişik alternatifler bulunuyor. Araç kiralama firmalarının web sitelerine isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz: Garenta, Sixt, Enterprise, Budget, Avis, Oscar

  Bir Tur ile

  Kayaköy'e günübirlik turlar düzenleyen bazı oteller ve tur firmaları bulunmaktadır. Turlardan haberdar olmak için buraya tıklayarak otel personelinize danışabilir veya Trip Advisor'daki tur sağlayıcılarını inceleyebilirsiniz.

  NEDEN KAYAKÖY KİRALIK VİLLA TERCİH EDİLMELİDİR?

  Fethiye’nin son yıllarda birçok tatilci tarafından ilk tercih edilen bölgesi Kayaköy konaklamanız için birçok farklı seçenek arasından en mantıklı ve popüler konaklama şekli villa tatili olacaktır. Size özel hazırlanmış bir tatil villam, son yıllarda daha da ön plana çıkan temizlik, hijyen ve sosyal mesafe ihtiyacı ile villa tatili ilk tercihler arasında vazgeçilmez olmuştur. Muhafazakar aileler için dışarıdan havuzu ve bahçesi görünmeyen villalar ilk tatil tercihleri arasında olduğu için erken rezervasyon yaptırmak güzel bir villada tatil yapabilmek için çok önemlidir. Kayaköy, Fethiye bölgesinde görülmesi gereken yerlerin neredeyse tam ortasında bulunmaktadır. Bir çok misafirimiz 5 günlük tatilimizde her yeri görmek nasip olmadı inşallah seneye tekrar görüşmek üzere demektedir. Sabah Ölüdenize yüzmeye gidebilir, öğleden sonra tatil villanızda güneşlenebilir, akşam da Fethiye kordona yürüyüşe gidebilirsiniz. 

  SİZE ÖZEL MUHAFAZAKAR TAŞ VİLLA

  Muhafazakar dışarıdan görünmeyen villalar, günümüzün en popüler tatil tercihlerinden biri haline gelmiştir. Mahremiyete önem veren aileler, gözlerden uzak tatil yapmak isteyen herkes için süper bir tatil tercihi.

  Biz de çok fazla rağbet gören bu tatil tercihinde her bütçeye uygun fiyatlarda muhafazakar villa kiralama hizmeti vermeye çalışıyoruz.

  Balayı çiftleri, muhafazakar kiralık villa tatilini sıkça tercih edenler arasında bulunur. Hayatlarındaki bu özel tatil günlerini yabancı gözlerden uzakta başbaşa, huzurlu ve rahat geçirmek isteyen çiftlerin ilk seçeneklerinden biri de muhafazakar villa kiralama oluyor. Bu villalar doğanın tadını çıkarmak isteyen veya tercihen özel havuzu dışarıdan görünmeyen bir villada gönlünce havuzun keyfini çıkarmak isteyenler tarafından da tercih ediliyor.

  KAYAKÖY VİLLA KİRALAMA SEÇENEKLERİ

  Tatil tarzınızı ve tatilde ihtiyaç duyabileceklerinizi en iyi siz bilirsiniz. Helalvillam mesleki tecrübesi ve yıllardır bu sektörün farklı birimlerinde çalışmış olması ile tatile gelen her misafirimizin ihtiyacına ve tatil anlayışına uygun, konforlu, rahat, huzurlu ve korunaklı yani havuzu ve bahçesi dışarıdan görünmeyen villaları bizzat kontrol ederek sizlere tavsiye ediyoruz. Keşke demeden ve herhangi bir pişmanlık duymadan hep hayalini kurduğunuz tatili, dilediğiniz gibi yaşamak için, Kayaköy muhafazakar kiralık villalar sizleri bekliyor.

  KAYAKÖY KİRALIK VİLLA FİYATLARI

  Kayaköy villa kiralama ile tarihi bir köyün kalbinde ve kuş cıvıltıları eşliğinde muhafazakar villa tatili yaparken, otel odalarındaki gibi küçük bir odada tatil geçirmek yerine tamamen size özel korunaklı bir villada rahatınıza bakabilirsiniz. Günün belirli saatlerinde olan otel etkinliklerine bağlı kalmadan, değerli zamanınızı ailenizle birlikte en iyi şekilde planlayıp güzel bir villa tatili yaşayabilirsiniz. Kayaköy muhafazakar villa kiralama bakımından geniş seçim şansı sunan bir tatil köyü olduğu için, villa temizliği ve havuz - bahçe bakımları eksiksiz şekilde yapılan korunaklı islami anlayış tarzındaki villalarda, güvenilir villa kiralama tercihinden mutluluk duyacaksınız.

  Kayaköy villa kiralama fiyatları; villanın kaç oda olduğuna, ne kadar geniş olduğuna, ve bulunduğu mahalleye göre değişiklik gösterir. Kiralık villa seçenekleri içinde en uygun fırsatlar erken rezervasyon ile gerçekleştiğinden, size özel fiyat alternatifleri ile size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağız. Web sitemizde yer alan villalar hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçip erkenden yerinizi ayırtabilirsiniz. 

  KAYAKÖY KİRALIK VİLLA SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ 

  Kiralık villa seçiminizi yapabilmek için öncesinde nasıl bir tatil istediğinizi düşünmeli ve planlamalısınız. Beraber tatile çıkacağınız aileniz veya arkadaşlarınızla da konuşarak ortak kararlar almalısınız. Hareketli veya sakin bir tatil seçimi yapabilirsiniz, villanızın konumunu bu seçiminize uygun seçmelisiniz.

  Tatilinizin konforunu arttırmak için size uygun bir bölgede olun. Örneğin gece hayatını seviyorsanız, şehir merkezine ve gece hayatının yoğun olduğu noktalara rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir noktada villanızı kiralamalısınız.

  Birlikte tatil yaptığınız kadroya uygun villa seçimi yapmalısınız. Örneğin çocuklarınız varsa güvenlik önlemleri alınmış bir villa tercihiniz olmalı. Aksi takdirde merdivenler ve benzerleri tehlike arz edebilir.

  Villa kiralama firmaları çoğalırken hepsi doğru ve eksiksiz hizmetler vermez. Villa kiralama hizmeti alacağınız firmaya dikkat edin, araştırın, yorumları göz önünde bulundurun.

  Fethiye Kayaköy villa kiralama veya Kayaköy havuzlu villa seçenekleri arasından seçiminizi yaparken, villaya ait tüm fotoğrafları ve detayları dikkatlice inceleyin.

  Villaların açık havuz, kapalı havuz, sauna, jakuzi, çocuk havuzu gibi seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler arasından tercihlerinize ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

  Fethiye Kayaköy kiralık villa Airbnb

  Airbnb Kayaköy ve Booking.com'daki milyonlarca tatil evinden en iyi seçilmiş olanları keşfedin. Kayaköy bölgesinde en uygun fiyatlı kiralık villa ve daire fırsatları helalvillam.com da.

  Fethiye Kayaköy kiralık villa sahibinden

  Sahibinden kiralık villa rahatlığında ailenizle birlikte keyifli tatil yapabileceğiniz kayaköy havuzlu taş villalar. Havuzu ve bahçesi dışarıdan görünmeyen korunaklı muhafazakar villa.

   

  Kayaköyde kaç ev var?

  Kayaköy hemen deniz kıyısında değil ama 10 dakika mesafesinde Gemiler koyu ve Ölüdeniz gibi güzel koylar var. Nüfus mübadelesinden sonra terk edilen kentte kullanıldığı dönemde her biri 50 metrekareden büyük olmayan manzara ve ışık açısından birbirinin önünü kapatmayan genellikle alt katları kiler tarzı ikişer katlı, girişte çatıdaki yağmur sularının toplandığı zemin altı sarnıçlarının olduğu 340-ila 420 konut bulunmaktadır. Ayrıca 2 kilise ve 14 şapel bulunmaktadır.

  Kayaköy giriş ücretli mi?

  Hayalet köy olarak ta bilinen Kayaköy ören alanına giriş ücretlidir. Müze kart ile müze görevlisinden temin edilerek kayaköyün tarihi yıkıkları gezilebilir.

  Kayaköy Ölüdeniz arası kaç?

  Fethiye Kayaköy Ölüdeniz Kaç km? ya da Kayaköy ve Fethiye arabayla kaç dakika sürer? diye sorulan soruların cevabı süre olarak mevsimin turist yoğunluğuna göre değişmektedir. Kayaköy ile Ölüdeniz arası 8km dir. Bu uzaklık özel aracınız ile sakin sezonda10 dakika sürerken yoğun kalabalık sezon olan bayram haftalarında 1 saat sürebilmektedir.

  Kayaköy de nerede kalınır?

  Kayaköyde nerede kalınır diye bize sorarsanız, en güzel ve keyifli şekilde ailenizle birlikte konaklayabileceğiniz kayaköy kiralık villa dır. Ama kayaköyün farklı yerlerinde konumlanmış Kayaköy sanat kampı yada kayaköy jungle camping gibi çadır kamplar, küçük otel ve pansiyonlar bulunmaktadır.

  Kayaköyde nerede kahvaltı yapılır?

  Kayaköyde nerede kahvaltı yapılır? sorusunun cevabı sizin bütçenize ve zevkinize göre değişiklik göstermektedir. Popüler kahvaltı mekanları: Kahvaltıcı Mahmut, Yalçın kebap, İzela restaurant ve Efotto olarak listelenebilir.

  Kayaköyde kiralık korunaklı havuzlu villa var mı?

  Kayaköy kiralık korunaklı havuzlu villa seçenekleri oldukça fazla bir bölgedir. Villalar bütçenize, tatile geleceğiniz toplam kişi sayısına ve içinde bulundurduğu eşyaların özelliklerine göre fiyatları farklılık göstermektedir. Doğru fiyat bilgisi için sitemizde arama bölümünü kullanabilir ya da kiralık villalar linkine tıklayarak tüm kiralık villaları listeleyebilirsiniz.

  Sahibinden kayaköy kiralık villa günlük nasıl bulurum?

  Günlük kiralık villaların çoğunluğu kayaköyde acenteler üzerinden kiraya verilmektedir. Alınan ödeme için fatura kesilmesi ve güvenlik güçlerine kimlik bildirim zorunluluğu, konaklayan misafirlerin karşılacağı problemler ile ilgili profesyonel destek ekibi gerektiği için ev sahiplerinin bu tercihi doğrudur. Villa kiralayan misafirler açısından da bu durum onlara daha fazla güven vermektedir. Bundan dolayı sahibinden ev kiralamak yerine Helalvillam.com.tr üzerinden villa kiralamak daha mantıklıdır.

  WhatsApp Destek!Whatsapp
  Müşteri Temsilcileri
  REZERVASYON OLUŞTUR
  Tarihler Müsait
  Giriş Saati :Çıkış Saati :
  Konaklama Tutarı :
  Elektirik Ücreti :
  Temizlik Ücreti :
  Toplam Tutar :
  Ön Ödeme :
  Girişte Kalan :
  UYGUNLUK TAKVİMİ
  MüsaitMüsait
  DoluDolu
  Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
  Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
  ÖzellikÖzellik
  Genel Özellikler
  Mutfak Bilgileri
  Salon Bilgileri
  Havuz Bahçe Bilgileri
  Şömine
  Özel Bahçeli
  Full Eşyalı ve Mobilyalı
  Isıtmalı Havuz
  İnternet Bağlantısı
  Jakuzi
  Balkon/Deck/Teras
  İç Mekan Havuz
  Otopark / Park Yeri
  Yatak Sayıları
  Manzara
  Deniz
  Dağ
  Şehir
  Doğa
  Bluetooth Ses Sistemi
  Engelli Dostu
  Sıradışı Mimari
  Sauna
  Buhar Banyosu
  Bebek Yatağı
  Özel Havuz