Nasıl Kiralarım

Nasıl villa kiralanır?

1- Arama motorunu kullanarak villa kiralamak istediğiniz bölgeyi , giriş - çıkış tarihini ve kişi sayısını girin. Arama kriterlerinize uyan mevcut tatil evleri, toplam geceleme sayısı ve toplam fiyatı ile birlikte listelenecektir.

2- Yan menüdeki filtrelerden dilerseniz tatil evi seçeneklerini daraltın. Burada, seçim yapmak için ihtiyacınız olan bilgiler: Villa tipi, villanın bulunduğu bölge, misafir sayısı ve fiyat aralığı.

3- Beğendiğiniz tatil evine, tatil evi detay sayfasında bulunan rezervasyon talep formuna gerekli bilgileri doldurarak, e- posta, SMS, whatsapp veya telefon araması yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. 

4- Talep ettiğiniz evin belirttiğiniz tarihlerde müsaitlik durumu ev sahibi ile tekrar görüşülerek kesinleştirilir. Daha sonra size durum hakkında geri dönüş yapılır ve sizden rezervasyonunuzu kesinleştirmek için 24 saat içerisinde kira bedelinin %20`sini ön ödeme (kapora) olarak bankanız yoluyla EFT yada Havale ile ödeme yapmanız talep edilir. 24 saat sürenin başladığını, seçtiğiniz tatil evinin müsaitlik takviminde belirttiğiniz tarihlerin sarı renk ile işaretlendiğinden anlayabilirsiniz. 

5- Kaporanın yatırılmaması durumunda helalvillam.com.tr, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.

6- 24 saat içinde ön ödeme yapılması durumunda tatil eviniz istediğiniz tarih aralıkları için adınıza tahsis edilecektir. Ön ödemenin tamamlanmasından sonra size rezervasyon detaylarını gösteren bir onay e-postası gönderilecektir. Rezervasyon onayı içersinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Tatil Evine giriş (check in)

1- Tatil evinize ulaşmada bir gecikme durumunda en kısa zamanda helalvillam.com.tr' yi durumdan haberdar ediniz. Buna ek olarak, varışınızdan önce belirli bir ücret karşılığında isteğe bağlı olarak havalimanı transferi talep edebilirsiniz ve hatta araç kiralamak isterseniz havalimanında istediğiniz araç sizi karşılayabilir.

2- Havalimanından veya şahsi aracınızla tatil evine kendiniz geliyorsanız, irtibat görevlisini tatil evine varışınızdan 1-2 saat önce arayınız. Bu şekilde, sizi tatil evinde zamanında karşılayabilir ve tatil evinize girmek için beklemek zorunda kalmazsınız. İrtibat kişisinin telefonunun ve tatil evinin tam adresinin onay e-postasında olduğunu unutmayın.

3- Tatil evine öğleden sonra saat 4’ten itibaren girebilirsiniz. Tatil evi erken hazır olduğunda, öğleden sonra saat 4’ten önce tatil evine girmek mümkün olabilir, ancak bunu size ev sahibi ya da temsilcisi bildirebilir.

4- Bazı villalarımızda her kiralamada olduğu gibi, tatil evinin kullanımını düzenleyen basit bir sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Sözleşme, eve ilk giriş (check-in) işlemi sırasında imzalanmalıdır. 

5- Sözleşmenin imzalanmasından sonra tatil evini kullanabilmeniz için tüm kalan ödemeleri giriş esnasında nakit / havale / EFT olarak yapmanız gerekir.  İşlemleri olabildiğince pürüzsüz ve hızlı hale getirmek için kalan ödemeyi tam olarak önceden hazırlamış olmanızdan emin olun.

6- Tatil evine giriş yapabilmek için ayrıca bir iadeli depozito yatırmanız gerekir. Bu depozito seçilen tatil evine bağlı olarak 500TL ile 3000TL arasında olacaktır. Depozito ödemesi nakit olarak yapılacak ve bu depozito, çıkışta kontroller yapıldıktan sonra eğer bir hasar ve kayıp yok ise, size nakit olarak iade edilecektir.

7- Sözleşmenin imzalanmasından sonra anahtarları ve var ise güvenlik alarm kumandaları ve kasa anahtarları size verilecektir.

Evden çıkış işlemleri (check out)

1- Tatil evinden çıkış saati, evi bir sonraki misafirlerin giriş saatlerine kadar hazır hale getirebilmemiz ve temizliğini yapabilmemiz için sabah 10:30’dur. 

2- Tatil evi, bulaşıklar yıkanmış ve çöpler toplanmış ve atılmış,  kabul edilebilir temizlikte bırakılmalıdır. 

3- Çıkış işleminden sorumlu olan kişi, tatil evinin iyi durumda (herhangi bir zarar, kırılmış bir eşya vb.) olup olmadığını kontrol eder ve bir sorun yok ise giriş sırasında ödenen depozitoyu iade eder ve anahtarları da sizden teslim alır.

WhatsApp Destek!Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
ÖzellikÖzellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz