Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

VİLLA / APART KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

 

Ev ve Rezerve edilen Tarihler:......................................................................................................................

 

T.C./Pass. No:..............................................................................................................................................

 

Ev / Fatura Adresi:........................................................................................................................................

 

Rezervasyon Sahibi E-posta:.......................................................................................................................

 

Telefon:.........................................................................................................................................................

 

Konaklayacak olan tüm misafirlerin isimleri ve T.C. No (yoksa Pasaport No) :

 

1)...........................................................................8)....................................................................................

 

2)...........................................................................9)....................................................................................

 

3)..........................................................................10)...................................................................................

 

4)..........................................................................11)...................................................................................

 

5).........................................................................12)....................................................................................

 

6).........................................................................13)....................................................................................

 

7).........................................................................14)....................................................................................

 

 

Taraflar ve amaç

Bu sözleşme, bir tarafta “helalvillam.com.tr” (bundan sonra kısaca “FİRMA” olarak anılacaktır), diğer tarafta ise “helalvillam.com.tr” üzerinden alışveriş yapan kullanıcılar, üye, müşteri veya ziyaretçiler (bundan sonra kısaca “KİRACI” olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen hüküm ve koşullar çerçevesinde başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenmiş Ev / Villa / Daire / Apart’ın kiralanması amacı ile hazırlanmıştır.

KİRACI, helalvillam.com.tr web sayfası üzerinden, telefon ya da elektronik posta yolu ile rezervasyon yaparak; kiralama sözleşmesi’nin tamamını okuduğunu, içeriğini bütünü ile anladığını ve tüm şartlarını onayladığını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olur.

helalvillam.com.tr sadece KİRACI adına düzenlenen rezervasyonlar için aracılık sorumluluğunu yerine getirmekle yükümlüdür.

Rezervasyonu yapan kişi ya da grup lideri en az 18 yaşında olup, tüm şartları ve koşulları kabul ettiğini beyan eder.

Sözleşmenin içeriği ve konusu

Bu sözleşmenin kapsamı, internet sitesinde verilen hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma koşullarını ve tarafların hak ve yükümlülüklerini açıklamaktadır.             

Bu sözleşmenin kapsamı, sözleşme ve şartları ile beraber internet sitesinde yer alan, kullanım, üyelik ve verilen hizmetlerle ilgili FİRMA tarafından yapılmış olan ikaz, yazı ve açıklamalardır. KİRACI, kullanıcı sözleşmesinin hükümlerini kabul ederek, internet sitesi içinde yer alan, kullanım, üyelik ve hizmetlerle ilgili FİRMA tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiştir. KİRACI, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, helalvillam.com.tr’ye veya EV SAHİBİ’ne rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin evi terk etmesini isteme ve alınan kapora ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.

TANIMLAR

KİRACI: İnternet sitemizi ziyaret eden ve sitede verilen hizmetlerden, bu sözleşmede belirtilen koşullar çerçevesinde faydalanan gerçek veya tüzel kişi.

WEB SİTESİ: www.helalvillam.com.tr domain ismine sahip tatil evi kiralama internet sitesi.

FİRMA: www.helalvillam.com.tr

EV SAHİBİ: Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında yer alan hükümlere göre, bağımsız bölümler üzerinde kurulan mülkiyet hakkına sahip olan şahıslar.

HİZMET: Web sitemiz üzerinden misafirlerimize satışa sunulan her türlü hizmet. helalvillam.com.tr, KİRACI’ların Kullanıcı Sözleşmesi’nde tanımlı olan iş ve işlemleri daha etkin şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak üzere, dilediği zaman hizmetlerinde değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. helalvillam.com.tr tarafından yapılan bu değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili olarak KİRACI’ların uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, helalvillam.com.tr tarafından, ilgili hizmet’in kullanımıyla ilgili açıklamaların bulunduğu web sayfasından KİRACI’lara duyurulur.

TARAFLAR: KİRACI, EV SAHİBİ ve FİRMA (www.helalvillam.com.tr)

REZERVASYON: KİRACI’nın web sitesi ü2zerinden kiralamak istediği evler için FİRMA’ya ilettiği talep.

 

FİRMA hak ve yükümlülükleri

● FİRMA, web sitesinde belirttiği hizmetleri ve içeriklerini gerekli gördüğü zaman değiştirme, üyelerin sisteme girdikleri bilgileri ve içerikleri dahil olmak üzere, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkına sahiptir. FİRMA, bu hakkını, herhangi bir uyarı yapmadan kullanabilir.
● FİRMA, web sitesi üzerinden gerçekleşen ve şirketimizin genel kurallarına, genel ahlak kurallarına aykırı ve tarafımızca yayınlanması uygun olmayan mesajların (dini, mezhebi, ırkçı vs.) veya görsellerin kaldırılması hakkını FİRMA saklı tutar. FİRMA’mız, kullanıcıyı yazılı olarak uyarabilir ya da direk olarak üyeliğini hiçbir bir uyarı yapmadan, geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.
● Web sitesi, üçüncü kişilerin sahip olduğu ve yönettiği başka diğer web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere “link” verebilir. Bu linkler, sadece referans amacı taşımaktadır. Bu sitelerin içeriğinin doğruluğu yönünde kaynaklanabilecek herhangi bir sorundan FİRMA sorumlu tutulamaz, bu siteler üzerinden sunulan hizmet ve bilgilerin doğruluğunun garantisini veremez.
● FİRMA’nın kullanıcı sözleşmesinde belirtilen kullanıcı sözleşmesi hükümlerine ve web sitesinde belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen KİRACI’nın rezervasyonunu tek taraflı iptal etme hakkı vardır.
● KİRACI’nın davranışlarından, taraflar arasında yapılan sözleşme şartlarının KİRACI tarafından yerine getirilememesinden, bu nedenle her iki taraf için oluşabilecek zararlardan FİRMA sorumlu değildir.
● KİRACI tarafından bize iletilen, beyan edilen tüm yazılı bilgilerin gizliliğinden FİRMA sorumludur.
● KİRACI istekleri ve ödemelerinin takibi çalışma saatlerimiz içerisinde FİRMA sorumluluğudur.
● KİRACI’nın talep ettiği rezervasyonla ilgili yanlış bilgilendirmelerinden ve zamanında FİRMAya iletilmeyen değişikliklerden FİRMA sorumlu değildir.

Rezervasyon süreci ve anlaşma

● KİRACI, kiralama isteğini web sitesi, sosyal medya, e-posta ya da telefon üzerinden yapar ve ön kiralama işlemi başlar.
● KİRACI kiralama isteğinde bulunduğunda, kendisi dışında belirttiği diğer kişi ve kişiler için de kiralama isteğinde bulunmuş olur.
● KİRACI kiralama talebinde bulunduğunda, evin müsaitlik durumu EV SAHİBİ ile son bir kez daha kontrol edildikten sonra KİRACI’ya 24 saat içinde bilgi mesajı e-posta ile gönderilir.
● KİRACI kesin karar verdikten sonra, kendilerine bildirilen %20 kaparo tutarını, FİRMA banka hesaplarına HAVALE, EFT ya da KREDİ KARTI yolu ile en geç 24 saat içerisinde yatırır ve kiralama sözleşmesi KİRACI’ya gönderilir. Rezervasyon onayı sadece kaparo yani ön ödeme FİRMA hesabına geçtiğinde geçerlidir. Ön rezervasyon bildiriminden sonraki 24 saat içerisinde kaparo yatırılmaması durumunda ilgili tarihler haber verilmeksizin tekrar satışa çıkartılır.
● Kaparo alındıktan en geç 24 saat içerisinde KİRACIya yazılı olarak rezervasyon onayı detayları ile gönderilir.
● KİRACI, sözleşmeyi tamamen okuduktan sonra imzalar ve imza sayfasını tarafımıza e-mail yada faks yolu ile iletir.
● KİRACI sadece ön ödeme yapmış ise kalan tutar eve girişte KİRACI tarafından NAKİT, EFT, HAVALE olarak EV SAHİBİ’ne girişte ödeme yapılması ile ödeme tamamlanır.
KİRACI’nın anlaşma yapılmasına rağmen hizmetten yararlanmaması, FİRMA tarafından para iadesini gerektirmez. KİRACI’nın rezervasyonunu iptal etmesi durumunda FİRMA iptalden dolayı kaynaklanan kayıplar için bir tazminat talep edecektir. Tazminat detayları iptal bölümünde detaylı şekilde açıklanmaktadır.
● Ev’de kalacak tüm KİRACI’ların isim – soyisim ve TC kimlik numaraları rezervasyon sözleşmesinde bulunmalıdır. Ek yatak, ilave kişi eklemek veya isim değişikliği gibi durumlarda helalvillam.com.tr gerekirse ek ücret talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

DiĞER ÖNEMLİ MADDELER

Ödeme şekli

Talep ettiğiniz evin belirttiğiniz tarihlerde müsaitlik durumu EV SAHİBİ ile görüşülerek kesinleştirilir. Daha sonra size durum hakkında geri dönüş yapılır ve sizden rezervasyonunuzu kesinleştirmek için 24 saat içerisinde kira bedelinin %20’ini ön ödeme olarak bankanız yoluyla EFT ya da HAVALE ile ödeme yapmanız talep edilir.

Talep edilen süre zarfında kiralama miktarının ön ödemesinin 24 saat içinde yapılmaması durumunda, FİRMA söz konusu anlaşmayı onaylamayacaktır ve söz konusu kiralama tarihlerini tekrardan satışa açma hakkını kullanacaktır.

Kalan bakiye (yani ön ödemeden kalan %80) eve giriş esnasında nakit olarak EV SAHİBİNE veya yetkilisine ödenir. Ödeme ile ilgili herhangi bir aksilik çıkması durumunda KİRACI direk FİRMA ile irtibata geçer.

Ödeme

Rezervasyon ücretlerini HAVALE, EFT ya da diğer ödeme kanalları yoluyla ödemek isteyen KİRACI, kendilerine gönderilen e-posta ile belirtilen banka hesap numaralarına, talep edilen depozito miktarını ya da tüm rezervasyon ücretlerini FİRMA’ya ödeyebilir. Ödemenin ardından KİRACI’ya FİRMA tarafından 24 saat içinde bir “ ödeme onay e-postası ” gönderilecektir.   

        

FİRMA’nın sözleşmeyi iptal etmesi

Kiralık konutların bulunduğu bölgede meydana gelebilecek (bölgesel, mevsimsel nedenler, afetler vs.) gibi ön görülmesi imkânsız durumlarda FİRMA rezervasyonunuzu iptal etmek zorunda kalabilir ve bu hakka sahiptir.

Bu gibi durumda KİRACI memnuniyeti göz önünde tutularak KİRACI’nın isteğine uygun alternatif konutlar imkanlar çerçevesinde teklif edilir. KİRACI sunulan alternatifi kabul etme ya da rezervasyonunu tamamen iptal etme hakkına sahiptir. KİRACI rezervasyonunun tamamen iptal edilmesini istemesi durumunda FİRMA rezervasyon işlemleri sürecinde ortaya çıkan vergi, banka ücretleri, komisyon ücretleri gibi masraflar dışındaki tüm ödemeleri geri iade eder.

KİRACI’nın ön ödemesini zamanında (Rezervasyon onayının gönderildiği günden sonra) belirtilen süre zarfında (24 saat içinde) ödememesi durumunda FİRMA rezervasyonu iptal etme, daha önce yapılan herhangi bir ödemeyi geri ödememe ve bu konut için başka bir rezervasyon alma hakkını elinde bulundurur. Rezervasyon iptali e-mail yolu ile iletilir.

 

İptal şartları

KİRACI rezervasyonlarını herhangi bir sebepten dolayı iptal etmek isteyebilir. Yalnızca yazılı olarak yapılan iptal talepleri değerlendirmeye alınacaktır.

KİRACI’nın rezervasyonunu iptal etmesi durumunda, FİRMA iptalden dolayı kaynaklanan kayıplardan dolayı bir tazminat talep edecektir.

 

İlk 24 saat sonrasında tazminat şartları aşağıda belirtilen şekildedir;

● Ödenen kapora (ön ödeme tutarı) rezervasyonun KİRACI tarafından iptal ettirildiği durumlarda hiçbir şekilde iade edilmez ama gelecekte yapılacak bir rezervasyon için kullanılabilir.

● İptal isteği eve giriş tarihine 30-15 gün arası bir süre kalmış ise, kapora hiçbir şekilde iade edilmez ve KALAN ÜCRETİN %50si KİRACIdan talep edilir.

● İptal isteği eve giriş tarihine 14 günden az bir süre kalmış ise yapılan iptallerde veya KİRACI hiç gelmezse, KİRACI KALAN ÜCRETİN %100ünü, (tamamını) ödemek zorundadır.

● Eğer rezervasyon giriş tarihinden önceki 30 gün içerisinde gerçekleşirse yukarıdaki kurallar aynen geçerlidir.

KİRACI, web sayfası üzerinden yaptığı rezervasyonu 24 saat içinde iptal edebilir, cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda tüm ücretler (kaparo dahil) kesintisiz olarak iade edilir. Ödemenin yapıldığı saat referans olarak alınır. Sadece yazılı yapılan iptal dilekleri dikkate alınacaktır.

KİRACI sadece ön ödeme yaparak rezervasyon yaptırmış ve başka hiç bir ödeme yapmamış ise ve rezervasyonunu iptal ettirmek isterse yukarıda belirtilen tazminat şartları çerçevesinde ödeme yapmayı kabul ve taahhüt eder.

KİRACI belirtilen tarihten önce evden çıkmak ister ise, kalan günlerin ücreti geri iade edilmez

KİRACI’nın zorunlu tazminat ödemesini yapmaması durumunda, bu ücretler FİRMA tarafından İhtarname ya da İcra takibi yolu ile yasal olarak KİRACI’dan istenir. Bu gibi durumlarda ortaya çıkabilecek tüm masraflar (Avukat, noter, icra ve dosya masrafları vs.) ödenecek tazminata eklenerek KİRACI’dan talep edilir.

 

Rezervasyon tarih değişikliği;

Misafirin rezervasyon yapılan tarihi değiştirme hakkı mevcuttur ancak birkaç özel duruma bağlıdır. helalvillam.com.tr değişiklik talebini ev sahibine ya da ilan sahibine iletir ve onay alırsa değişiklik yapabilir. Buradaki son söz ilan sahibine ya da ev sahibine aittir. helalvillam.com.tr sadece aracılık yapar. helalvillam.com.tr rezervasyon değişiklik işlemi için ekstra KDV içinde 500 TL.- işlem ücreti talep etme hakkı vardır. Değişiklik talebiniz demek; sonrasında sizlere gönderilen tüm evraklar ve sistemde kayıtlı bilgileri ve ay (tarih) farkından kaynaklanan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi anlamına gelmekte ve bize ekstra iş gücü kaybı yaşatmaktadır. Girişinize 60 günden az bir süre kaldığı takdirde yapılan değişiklikler ev sahibi tarafından büyük ihtimalle onaylanmayacaktır.

Değişiklik talebinde bulunmak sezon farkından (yüksek sezon, düşük sezon vs.) dolayı kaynaklanabilecek fiyat farklarını, ön ödeme miktarlarında oluşabilecek farkları ve diğer tüm maddi yükümlülükleri kabul etmek anlamına gelmektedir.

Seyahat sigortası

KİRACI’nın tatili esnasında karşılaşabileceği olumsuz durumlara karşı seyahat sigortası yaptırılması önerilir. Evler genel sigorta (deprem, hırsızlık, yangın vs.) kapsamında sigortalıdır, ancak bu sigorta kapsamına içinde bulunan KİRACI’lar girmemektedir. Bu yüzden herhangi bir sorunda sigorta sizin hasarlarınız karşılamayacaktır. Seyahat sigortası yaptırmamanızdan dolayı ortaya çıkabilecek kişisel zararlardan ev sahiplerimiz ya da FİRMA kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

FİRMA’nın sorumluluk sınırları

● FİRMA’nın önerdiği ya da link vererek yönlendirdiği üçüncü şahısların verdiği hizmetlerden,
● Su, elektrik, internet ya da dijital platformlar ile ilgili altyapıdan veya bölgesel muhtemel arızalardan ya da kesintilerden,
● Cep telefonu sinyalinin zayıf olması, hiç alınamamasından,
● Yazım, dizgi ve/veya sistem hatalarından,
● Ödeme için yararlanılan aracı kuruluşların verdiği hizmetlerin gecikmesinden,
● Web sitesinin yayınlandığı server’da ortaya çıkabilecek teknik arızalardan,
● Pazarlama ve reklam amacı ile yararlanılan aracı şirketlerin ve internet sitelerinin yayınladığı yanıltıcı bilgilerden
● Web sitesi üzerinden kiralanan eve giden yolların bozuk, inişli çıkışlı, stabilize, ıslak zemin olması vs. gibi, FİRMA’nın kontrolü dışında olan durumlardan, bu yüzden kişisel veya kiralık aracın zarar görmesinden,
● Evlerde kullanılan farklı malzemeler (ahşap, plastik ürünler, her türlü bitki vs.) KİRACI’yı sağlık (alerji vs.) ya da psikolojik olarak rahatsız etmesi durumundan,
● KİRACI’nın kiralamış olduğu evin bulunduğu coğrafi konumundan memnun kalmamasından, (FİRMA, evin konumunu Google Harita üzerinden, web sitesi üzerinde göstermiştir)
● Tatiliniz sırasında tatil evinde veya havuz çevresinde oluşabilecek kazalardan veya ölümlerden, (düşme, kesici alet ile yaralanma, hırsızlık, vb.)
● Tatiliniz esnasında tarafımıza bildirilmeyen şikâyetlerinizden,
● FİRMA’nın kiralama hizmetleri dışında aracı olduğu turlar, faaliyetler (araba, motosiklet kiralama, extreme sporlar, yerel turlar vs.), yeme ve içmeden dolayı kaynaklanabilecek sorunlar ve diğer tüm aktivitelerde çıkabilecek aksaklıklardan, kazalardan, (Bu gibi durumlarda ek hizmetin, aktivitenin alındığı 3. şahıslar ile tüm ihtilaflar halledilmelidir)
● Tatil evlerimizde bulunan havuzların sıcaklıkları, mevsim şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile havuz suyunun soğuk olmasından dolayı KİRACI’nın havuza girememesinden
● Tatil evleri ve çevreleri düzenli olarak ilaçlama yapılmaktadır, ancak herhangi bir sivrisinek, arı, akrep, böcek/haşere sokması, köpek ısırması vs. olayından
● Tatil evine girişten sonra EV SAHİBİ ya da komşular ile ortaya çıkabilecek kişisel sorunlardan
● Olumsuz hava ve doğa şartlarından dolayı ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluklardan
● Tatil evinin havuzundan veya duşlarından gelen suyun çok klorlu olmasından, KİRACI’nın bu suya alerjik tepki vermesinden, rahatsızlanmasından
● Tatil evinin çevresinde bulunabilecek her türlü küçükbaş, büyükbaş gibi hayvanlardan gelebilecek her türlü rahatsız edici seslerden ve kokulardan,

FİRMA’nın sorumluluk sınırları başlığı altındaki tüm maddelerden FİRMA kesinlikle sorumlu değildir.

 

KİRACI’nın sorumlulukları

● KİRACI konutun tümünü, içerisinde bulunan tüm eşyayı itina ve titizlikle, kullanım talimatlarına göre kullanmayı ve korumayı kabul eder.
● Tatil evlerine ulaşım KİRACI’nın kendi sorumluluğudur, helalvillam.com.tr kesinlikle sorumlu tutulamaz. Ayrıca KİRACI tatil evine ulaşım esnasında özel veya kiraladığınız özel aracınızın herhangi bir sebepten (aracın özelliği, yol şartları, sürücü hataları vs) dolayı hasar görmesinden helalvillam.com.tr’yi sorumlu tutamaz.
● KİRACI, konutta kaldığı süre boyunca kendi hatalarından ya da ihmalinden dolayı oluşabilecek muhtemel zarar, ziyan ve kayıplardan tamamen sorumludur. KİRACI’nın bu sorumluluğu, beraberinde seyahat eden diğer kişilerin hatalarından ya da ihmalinden dolayı oluşabilecek olası zarar, ziyan ve kayıpları da kapsar.
● KİRACI tatil evinde kaldığı süre esnasında kendi hatalarından, ihmallerinden dolayı ortaya çıkabilecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve beraber kaldığı diğer bireylerden de sorumludur.
● KİRACI evden ayrılırken neden olduğu hasarın kendisinden talep edilmemesi, bu hasardan feragat edildiği anlamına gelmemektedir. KİRACI’nın konuttan ayrıldıktan sonra hasarın tespit edilmesi ve ispatlanması durumunda (görsel olarak ya da uzman raporu ile vs.) KİRACI bu hasarı ödemekle yükümlüdür.
● KİRACI, evi giriş yaptığı tarihte evi teslim aldığı gibi mümkün olduğunca temiz teslim etmek zorundadır. Tüm kullanılan mutfak eşyaları temizlenmiş, çöpler atılmış olmalıdır. Evin gerçekten çok kirli bir şekilde teslim edilmesi durumunda, temizliği için depozitodan EV SAHİBİ tarafından kesinti yapılabilir.
● KİRACI’ya, yüksek gürültüden dolayı çevre sakinlerinin FİRMA ya da güvenlik güçlerine şikâyette bulunmaları durumunda öncelikle uyarıda bulunulur, uyarıya rağmen eylemin devam etmesi durumunda sözleşme tek taraflı olarak feshedilir, KİRACI evden çıkartılır ve geri ödeme yapılmaz.
● KİRACI’nın evlere her türlü illegal maddeyi sokması, her türlü silah ve benzerlerini bulundurması kesinlikle yasaktır. Sokulması durumunda sözleşmez tek taraflı olarak feshedilir, KİRACI evden çıkartılır ve gerekli mercilere haber verilir.
● KİRACI, bu sözleşmenin tamamını okumayı, okumaması sonucu ortaya çıkabilecek ihtilaflardan sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
● KİRACI, neden olduğu kayıp ya da hasarın bedeli depozitodan daha fazla ise aradaki farklı ödemekle yükümlüdür.
● KİRACI, kiraladığı evde oluşan herhangi bir hasar yada kaybı FİRMA’ya haberdar etmekle yükümlüdür.
● KİRACI, T.C devleti kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamayı taahhüt eder. Suç teşkil eden durumlarda FİRMA ya da EV SAHİBİ, KİRACI’yı rezervasyon süresi dolmadan evden çıkarma hakkına sahiptir.
● KİRACI, bazı ev sahiplerinin ekstra sözleşme talepleri olabileceğini bilmelidir.
● Tatil evlerimizin hiç birisinde kahvaltı, öğlen, akşam yemeği, açık büfe vs. gibi hizmetler bulunmamaktadır. KİRACI bu ürünlerin temin edilmesinden kendisi sorumludur.
● KİRACI, rezervasyon esnasında kendi ve grubundaki diğer tüm KİRACI’lar için verdiği kimlik ve diğer tüm bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Yanlış beyan edilen bilgilerden dolayı FİRMA’nın rezervasyonu iptal etme hakkı bulunur. Yanlış verilen bilgilerden dolayı kaynaklanan iptal durumlarında ödeme iadesi yapılmaz.
● Muhafazakar olarak tanımlanan tatil evlerinde kalacak olan KİRACI’larımıza helalvillam.com.tr %100 dışarıdan görülmeme garantisi veremez. Bu konuda KİRACI kendi mahremiyetlerini kendileri karşılamalıdır.

Evlere giriş – çıkış saatleri

● Aksi belirtilmediği sürece, evlere giriş en erken öğleden sonra 16:00, çıkış saati ise en geç sabah 10:30 dur. Bu saatler esnasında evlerin temizliği yapılmaktadır. Belirtilen saatler dışında evlere girilemez.
● Herhangi bir nedenden dolayı ev kontrolü yapılamadan KİRACI’nın çıkış yapması sonucu, hasar depozitosu KİRACI’nın bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir.
● KİRACI’nın belirtilen giriş ve çıkış saatlerinden önce gelmesi durumunda eve giriş yapamaması nedeni ile oluşabilecek sorunlardan, başka yerlerde konaklamalarından ya da başka konaklama yeri bulamamalarından FİRMA ve EV SAHİBİ kesinlikle sorumlu tutulamaz.
● Giriş tarihi ve gününden önce bir rezervasyon olmaması durumunda EV SAHİBİnin onayı alındıktan sonra giriş saatlerinde esneklik sağlanabilmektedir. Ancak eve rezervasyon talebi gelmesi durumunda daha erken bir saat için anlaşılmış olsa bile yukarıda belirtilen saatler geçerli olacaktır. Değişiklik en kısa zamanda iletilecektir.


● KİRACI’nın kendi dileği ile evden rezervasyon yaptığı tarihten daha erken ayrılması durumunda KİRACI’ya konaklanmayan günler için herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
● KİRACI, tatil evinden sabah saat 10:30’dan geç boşaltması yada hiç boşaltamamasında dolayı ortaya çıkabilecek her türlü sorunlardan, zararlardan ve mağduriyetlerden sorumludur ve bu sorunlardan dolayı kaynaklanan tüm maddi zararları karşılayacaklardır.

Fiyatlar

Web sitemizde belirtilen fiyatlara gaz, tüp gaz, elektrik, su, havuz-bahçe bakımı, eve girişten önceki ilk temizlik varsa evin ADSL internet ve dijital platform üyelikleri ile ilgili tüm masraflar dahildir.

 

Fatura ve vergilendirme

FİRMA sadece vermiş olduğu hizmet, aracılık için KİRACI’nın ödediği ücretten aracılık ücreti almak koşulu ile kazanç sağlar ve bu aracılık ücreti kadar fatura keser.

helalvillam.com.tr yalnızca gerçek ev sahipleriyle çalışmaktadır ve bu sayede sizlere en iyi fiyatları sunabilmektedir. Ev kiralama hizmet bedelini (komisyon ücretlerini) ev sahiplerinden almaktadır. Sizlere herhangi ekstra bir ücret yansıtılmamaktadır.

Depozito

KİRACI eve girişten hemen önce toplam ücrete ek olarak 500-3000TL arasında hasar depozitosunu nakit olarak ödemeyi kabul eder. Bu depozito çıkış esnasında EV SAHİBİ ya da TEMSİLCİSİ tarafından ev kontrolü yapılıp ve bir hasar ve eksik olmaması durumunda KİRACI’ya nakit olarak iade edilir.

Ev’de meydana gelen hasar ya da kayıp depozitoyu aşan miktarda ise KİRACI bu hasarı karşılamayı taahhüt eder, ödenmemesi durumlarında yasal yollara başvurulacaktır ve EV SAHİBİ’nin KİRACI’yı evden çıkarma hakkı doğacaktır.

Depozitonun iade edilmiş olması ya da hasarın talep edilmemiş olması EV SAHİBİ’nin daha sonra tespit edeceği muhtemel hasar taleplerini etkilemez. İspatı halinde EV SAHİBİ sizden yeniden tazminat talebinde bulunabilir. Özellikle bu depozito iadesi, EV SAHİBİ’nin hasar ve/veya zarar tazminatından feragat ettiği anlamına gelmez.

FİRMA depozitoyu aşağıda belirtilen durumlarda kısmen ve ya tamamen alıkoyma hakkına sahiptir.

● Çok aşırı elektrik kullanımlarında
● Binaya, bahçeye, malzemelere ve herhangi bir donanıma verilen zararlar durumunda
● Eşyaların kaybolması durumunda
● Evin aşırı derecede kirli bırakılması durumunda

Evlerin kapasitesi

● Her evin kapasitesi farklıdır ve bu sayı evde konaklayabilecek en fazla kişi sayısını belirtmektedir.
● Yatak odalarındaki yataklar dışında, evde bulunan çek-yat, kanepeler de kişi sayısına eklenmiş olabilir. Bu durum ev detay sayfasında açıkça belirtilmiştir.
● Kişi sayısına 2 yaş ve üzerindeki çocuklar da dahildir.
● Ev sahipleri belirtilen kapasite üzerinde kişiye izin vermemektedirler. (Çocuklar ve bebekler dahil) Fakat bir çoğu bebek beşiği ve yatağı imkanı sağlamaktadır.
● Eve giriş yapıldıktan sonra rezervasyonda belirtilmiş kişiler dışında başka herhangi birisi kabul edilmeyecektir. Aksi durumlarda FİRMA veya EV SAHİBİ KİRACI’nın rezervasyonunu tamamen iptal etme, kiralama süresinin bitmesini beklemeden Ev’den çıkmasını talep etme ya da ekstra ücret talep etme hakkını saklı tutmaktadır.

Evlerin donanımı

● Her evin donanımı farklılık göstermektedir.
● Donanımla ilgili tüm detaylar web sitesinde her bir ev için ayrı ayrı belirtilmiştir.
● Evdeki donanımlar evin maksimum kişi kapasitesine orantılı olarak bulunmaktadır.
● Siz eve giriş yapmadan önce ev, EV SAHİBİ ya da tarafımızca son bir kez kontrolden geçirilir, eksiklikler tamamlanır.
● Evin donanımında veya teknik bir sebepten dolayı çıkabilecek aksaklıklara en kısa zaman zarfında (en geç 24 saat) müdahale edilir.
● FİRMA ve EV SAHİBİ’nin kontrolü dışında altyapıdan kaynaklanan öngörülemeyen aksaklıklar ile (elektrik, su, kanalizasyon vs.) karşılaşılabileceği unutulmamalıdır.
● FİRMA bu gibi durumlarda en kısa zamanda yetkili merciler aracılığı ile sorunu en kısa zamanda çözmek için elinden geleni yapacaktır.

 

Evcil hayvan ve sigara

Aksi belirtilmediği sürece, web sitesinde bulunan evlere evcil hayvan getirilemez. İzinsiz olarak getirilmesi durumunda EV SAHİBİ’nin sözleşmeyi tek taraflı iptal etme, KİRACI’yı evden çıkarma hakki vardır. Ödenen ücretler iade edilmez.

Tatil evlerimizin tümünde kapalı alanlarında SİGARA İÇİLMEZ.

Cayma hakkı

İşbu sözleşme konusu, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 27.11.2014 tarihli Resmi Gazete 29188 Sayılı “ Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik ” in 15/g maddesi gereği “Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.” cayma hakkından istisna tutulmuş olup, KİRACI’nın cayma hakkı bulunmamaktadır. KİRACI, bu hususu bildiğini, beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

 

Havlu, çarşaf, temizlik ve ekstra giderler

● Kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir.
● Giriş saatinizden önce tüm ev temizlenir, çarşaf, havlu, battaniye vs. değiştirilir.
● Ek temizlik hizmeti, havlu/çarşaf vs. değişimi ekstra ücret karşılığı yapılmaktadır
● Havuz ve bahçeler düzenli ve ücretsiz olarak konaklama süresince temizlenir ve kontrol edilir.
● Kiralama süreniz esnasında tatil evinizde herhangi bir teknik problem çıkması durumunda EV SAHİBİ teknik sorunu gidermekten sorumludur, FİRMA sadece sorunun giderilmesinde aracı ve yardımcı olur.
● Bu hizmetlerin kesintisiz verilebilmesi için KİRACI yetkili kişilerin gerekli görülen durumlarda tatil evine girmesine izin vermelidir. 

Mülkiyete giriş

EV SAHİBİ’nin ve FİRMA temsilcisinin genel tadilat işleri, havuz temizliği, bahçe bakımı ve rutin kontroller için mülke girme hakkı bulunmaktadır. Giriş çıkış saatleri KİRACI’nın huzuru dikkate alınarak özenle seçilir.

İnternet hızı

Altyapı ya da servis sağlayıcılarından dolayı kaynaklanabilecek bağlantı ve hız sorunlarından FİRMA sorumlu tutulamaz. Ancak FİRMA bu sorunların iletilmesi durumunda en kısa zamanda gerekli yerlere sorunun giderilmesi için başvurularını ve takibini yapacaktır.

Yüzme havuzları

Tatil evlerimizde bulunan havuzların neredeyse tümünde ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Bundan dolayı havuz ısıları hava durumuna ve mevsimlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı yüzme havuzlarına girilememesinden FİRMA (helalvillam.com.tr) sorumlu tutulamaz.

Evlerin resimleri ve videoları

Ev sayfasında incelediğiniz evin resimlerini ve videolarını birebir bulabilirsiniz. Bazı evlerimiz başka sitelerde de yayınlandıkları için benzer resimler ile karşılaşabilirsiniz. Evlerin resimleri ve videoları bizzat tarafımızca çekilmiş ya da onaylanmıştır.

Ancak ilan tarihi ile eve giriş zamanı arasında evde bazı değişiklikler yapılabilir ve resimlerde gördüğünüzden farklı durumlar olabilir. FİRMA EV SAHİBİ’nin bize bildirmediği değişikliklerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

Ev teslimatı

● Ev’de KİRACI, EV SAHİBİ veya FİRMA temsilcisi buluşur ve gerekli tüm bilgiler aktarılır, tüm sorulara cevap verilir.
● Diğer kalan tüm ödemeler EV SAHİBİ ya da TEMSİLCİSİNE ödenir.
● Daha önce anlaşılan miktarda depozito alınır ve taraflar arasında sözleşme imzalanır.
● Bu depozito evde herhangi bir hasar ya da kayıp olmaması durumunda çıkış günü geri iade edilir.

Ek kişi ekleme veya kalacak kişi sayısında değişiklik

Villada konaklayacak kişi sayısında bir değişiklik olduğunda bu değişikliği tarafımıza girişinizden 24 saat önce mutlaka bildirmeniz gerekmektedir;

Sadece tatil evinin misafir kapasitesi kadar kişi eklenebilir. Yeni eklenecek olan kişilerin adı, soyadı, Tc numarası ve yaş bilgileri tarafımıza en hızlı yoldan bildirilmelidir. Bildirilmemesinden doğacak her türlü yasal ve mali sorunlar KİRACI tarafından karşılanır.

Gizlilik politikası

helalvillam.com.tr web sitemizi kullanan misafirlerimizin tarafımıza gönderdikleri kişisel bilgileri sözleşmede belirtilen araçlar ve şartlar dışında kesinlikle kullanılmayacak ve üçüncü şahıslara iletilmeyecektir.

Gizli bilgiler tanımlaması kısaca kişisel bilgiler; Ad-Soyad, Tc numarası, E-Posta adresi, telefon numaraları, adres, banka hesap numaraları ve kredi kartı bilgileri gibi üyelerimizi tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi içermektedir.          

FİRMA’mızın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın sitemize ve sisteme yapılabilecek siber saldırılar sonucunda kişisel ve gizli bilgilerin zarar görmesi ve üçüncü şahısların eline geçmesi durumunda herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Web sitemiz başka sitelere link verebilir. Sitemiz aracılığı ile erişilen sitelerin gizlilik uygulamalarına ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşınmamaktadır.

FİRMA’mız, gizli bilgileri gizli ve özel tutmayı, gizliliklerinin sağlanması ve korunması, bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından kullanımı ve ya üçüncü şahıslara ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı taahhüt eder.

Sözleşmede değişiklik yapma hakkı

FİRMA, tek taraflı ve tamamen kendi tercihine bağlı olarak, bu kullanıcı sözleşmesinde, gerekli gördüğü zamanlarda, web sitesi aracılığı ile yapılan değişiklikleri ilan etmek şartıyla değişiklikler yapabilir. Değişiklik yapılan maddeler, değişikliklerin aktif hale geldikleri zamanda geçerlilik kazanacak, diğer maddeler daha önce olduğu gibi aynı şekilde devam edecektir.

Şikayetler

KİRACI’lar konutlarda kaldıkları süre zarfındaki şikayetlerini en kısa zamanda FİRMA’ya bildireceklerdir. Şikayet FİRMA tarafından incelemeye alınacak ve en kısa zamanda düzeltilmeye çalışılacaktır. Kalınan süreler içinde iletilmeyen, çıkış tarihinden sonra ve konuttan ayrıldıktan sonra yapılacak olan şikayetlerden FİRMA kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

İhtilaf durumu

Bu sözleşmenin kapsamında bulunan maddelerle alakalı ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Evlerimizde rezervasyon yaptıran KİRACI’lar yukarıdaki sözleşme maddelerin tamamını kabul etmiş sayılırlar. Yukarıda belirtilen şartlara uyulmaması ya da suistimal edilmesi durumunda FİRMA rezervasyonu tek taraflı iptal etme ve geri ödeme yapmama hakkını saklı tuttar.

 

 

Ev Sahibi ya da İlgili Kişi Adına                                                            Kiracı İsmi ve İmzası

 

Engin Fersiz ( helalvillam.com.tr)

WhatsApp Destek!Whatsapp
Müşteri Temsilcileri
REZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Saati :
Konaklama Tutarı :
Elektirik Ücreti :
Temizlik Ücreti :
Toplam Tutar :
Ön Ödeme :
Girişte Kalan :
UYGUNLUK TAKVİMİ
MüsaitMüsait
DoluDolu
Ödeme BekliyorÖdeme Bekliyor
Giriş-ÇıkışGiriş-Çıkış
ÖzellikÖzellik
Genel Özellikler
Mutfak Bilgileri
Salon Bilgileri
Havuz Bahçe Bilgileri
Şömine
Özel Bahçeli
Full Eşyalı ve Mobilyalı
Isıtmalı Havuz
İnternet Bağlantısı
Jakuzi
Balkon/Deck/Teras
İç Mekan Havuz
Otopark / Park Yeri
Yatak Sayıları
Manzara
Deniz
Dağ
Şehir
Doğa
Bluetooth Ses Sistemi
Engelli Dostu
Sıradışı Mimari
Sauna
Buhar Banyosu
Bebek Yatağı
Özel Havuz